• Dział sprzedaży
 • tel. (89) 623 26 22
 • Adres E-mail do nas: pomoc@meteoryt.pl

Informacja o programie:
tel. 89 623 26 22


OPROGRAMOWANIE DLA FIRM

Najczęściej zadawane pytania

Ogólne

 • Brakuje mi pewnej funkcji, czy mogę prosić o jej realizację?

   

   

  Tak. Jeśli brakuje Państwu funkcjonalności, która ułatwiłaby lub przyspieszyła pracę - prosimy do nas pisać na adres pomoc@meteoryt.pl.

  W przypadku gdy pomysł nie jest zgodny ogólną filozofią programu jest możliwość wyceny na wprowadzenie danej zmiany.

 • Czy dane z wersji TRIAL będę mógł przenieść do pełnej wersji programu?

  Tak, przy czym nie trzeba w ogóle niczego przenosić. Wersja TRIAL posiada wszystkie możliwości pełnej wersji programu. Jej ograniczenie polega tylko na czasie funkcjonowania aplikacji.

 • Czy wykonujecie Państwo programy na zlecenie?

   

   

  Tak. Zajmujemy się również tworzeniem oprogramowania dedykowanego pod danego klienta. W przypadku takiego zapotrzebowania prosimy składać zapytania ofertowe na adres pomoc@meteoryt.pl

   

 • Czy wykonujecie Państwo zmiany w programach na zlecenie?

  Tak. Istnieje możliwość dostosowania programów do indywidualnych wymagań klienta. Możemy je zatem rozbudowywać o nowe funkcjonalności według ścisłych wytycznych klienta w wersji dedykowanej ULTRA.

  Koszt takiego dostosowania jest różny i zależy od liczby i rodzaju wprowadzonych zmian. Aby uzyskać więcej informacji prosimy pisać na adres pomoc@meteoryt.pl

 • Dodawanie zamienników na magazyn i wczytywanie ich do faktury

  Jeżeli chcemy aby w przypadku braku danego produktu do faktury były wczytywane automatycznie zamienniki musimy wejść na Indeks produktów, wybrać odpowiedni produkt `główny` i go edytować.

   

  Po prawej stronie wybieramy zakładkę Zamienniki i klikamy Dodaj


  Dodajemy odpowiednie produkty, które mają służyć jako zamiennik

   

  Po uzupełnieniu listy klikamy Zapisz i zamknij

   

  Kolejny ważnym krokiem jest włączenie odpowiedniej opcji w zakładce Ustawienia/Zmienne globalne

   

  Korzystając z wyszukiwarki odnajdujemy opcję "Wczytuj zamienniki podczas dodawania do dokumentu w przypadku braku stanów" i jej wartość ustawiamy na TAK  

  Od tej pory jeżeli dodawać będziemy produkt do faktury ze stanem zerowym, który ma dodane zamienniki będą domyślnie wczytywane właśnie one.

 • Grupy składkowe

  Aby dodać grupy składkowe wchodzimy w moduł Słowniki/Grupy składkowe/Dodaj   

  Wprowadzamy nazwę grupy i klikamy Zapisz i zamknij

  Grupę możemy przypisać do członka w momencie dodawania  go lub edytując już istniejący rekord.

 • Import z excela

  Jeżeli chcemy zaimportowac dane z poliku Excel to musimy zacząc od przekonwertowania tego pliku na plik csv.

  Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją "Importowanie danych z pliku csv"

 • Jak stworzyć stronę WWW?

  -Aby stworzyć stronę WWW za pomocą aplikacji Asystent Chmura, musimy zacząć od Rejestracji na stronie Meteoryt.pl  

  -W pierwszej kolejności przechodzimy na stronę Meteoryt.pl, następie przechodzimy na zakładkę Asystent Chmura, gdzie wybieramy opcję " Załóż konto i przetestuj przez 60 dni"

  -Uzupełniamy poniższy formularz:

  -należy pamiętać żeby wpisać początek domeny, w jakiej ma wyświetlać się nasza strona WWW, w przykładzie będzie to http://stronameteoryt.asystentonline.pl/

  -W dalszym kroku musimy przejść na skrzynkę mailową którą zadeklarowaliśmy w powyższym formularzu, aby potwierdzić chęć utworzenia konta oraz strony WWW, po potwierdzeniu w kolejnej wiadomości powinniśmy otrzymać link do panelu CMS Strony WWW, wraz z loginem i hasłem początkowym.

  -Poniżej wygląd Panelu CMS po zalogowaniu się z podanych danych:

  -Z Panelu Menu po lewej stronie, wybieramy Zarządzenie WWW i następnie zakładkę Domeny. Pokaże się nam rekord naszej strony, dwukrotnym kliknięciem otwieramy ten rekord.

  -Podsienie nam się karta naszej domeny, gdzie możemy w zakładce po prawej stronie definiujemy podstawowe informacje dotyczące adresu, tagów, ustawień wyświetlania i mediów społecznościowych. Poniżej opisany screen:

  -Z zakładki Podstawowe przechodzimy do zakładki STOPKA, ustalamy treści dolnej części strony, możemy zawrzeć tam np dane teleadresowe lub inne przydatne informacje

  -Aby dodać logo naszej firmy, które będzie wyświetlało się na stronie www, przechodzimy do następnej zakładki z prawej strony LOGO i dodajemy obraz graficzny jak w poniższym screenie:

  d

  -Klikamy "Zapisz i zamknij" i z Panelu Menu po lewej stronie wybieramy zakładkę "Podstrony". To tu będziemy uzupełniać treścią naszą stronę.

  -W pierwszej kolejności klikamy na pionową belkę przylegającą do Panelu menu aby rozwinąć kategorie (na screenie poniżej, jest ona oznaczona już po rozwinięciu).

  -Jak widać na poniższym screenie, mamy wypisane kategorie, które są naszymi zakładkami do poszczególnych podstron. Możemy edytować ich nazwy do własnych potrzeb.

  -Następnie klikając w odpowiednie kategorie klikamy na przycisk dodaj, a podniesie się nam okno, aby dla danej kategorii dodała nam się podstrona gdzie uzupełnimy treść. Poniżej na screenie utworzone już podstrony na poszczególnych kategorii.

  -Na naszym przykładzie wchodzimy np. w zakładkę OFERTA. Poniżej na screenie wpisujemy nazwę z lewej strony oraz wybieramy z prawej zakładki TREŚĆ. Pojawi nam się pole tekstowe do uzupełnienia danej podstrony treścią. Klikamy zapisz i zamknij. Dla pozostałych podstron robimy zupełnie to samo, uzupełniając je odpowiednią dla nich treścią.

  -Tak wygląda wstawiona treść w danej podstronie:

  -Jeżeli chcemy aby w danej podstronie miała by się pojawić GALERIA zdjęć, musimy przejść do edycji danej podstrony tak jak we wcześniejszym punkcie. Po otworzeniu się okna podstrony, z zakładek po prawej stronie wybieramy GALERIA. Następnie przy pomocy przycisku Dodaj pojedynczo dodajemy dowolną ilość zdjęć. Musimy pamiętać, aby z lewej strony była zaznaczona opcja "pokaż galerię"

  -Tak wygląda zamieszczona galeria na stronie:

  -Wróćmy do naszych podstron. Musimy wejść w nasze kategorie i wybrać KONTAKT. Dodajemy podstronę przyciskiem dodaj. Nazywamy stronę KONTAKT, przechodzimy do treści. Wpisujemy adres naszej siedzimy i wszelkie inne dane teleadresowe.

  -Jeżeli chcemy aby na tej podstronie powstał formularz kontaktowy, z prawej strony zaznaczamy taką opcję (na screenie poniżej)

  -Możemy również dodać do naszego kontaktu mapę z google (na poniższych screenach)

  -Nasz kontakt zyskał dane teleadresowe, mapę google oraz formularz kontaktowy:

  -Wychodzimy z podstron i przechodzimy do zakładki AKTUALNOŚCI, tu możemy dodawać najnowsze newsy w formie wpisów, jak na Blogu. Aby to zrobić musimy po przejściu na tą zakładkę kliknąć dodaj. W nowym oknie wpisujemy tytuł Newsa, uzupełniamy treść, a także z prawej zakładki Galeria dodać zdjęcie. Poniżej screeny:

  -Tak wygląda na stronie NEWS:

  -Następnie przejdźmy do kolejnej zakładki w Panelu MENU. Są to Slajdy, dzięki którym możemy wstawiać duże zdjęcia, które pokazują się nam na stronie głównej w formie rotatora zdjęć, a także odpowiadają za banery na podstronach. Możemy dodawać kilka slajdów które będą rotowały na stronie głównej wraz z opisami. Instrukcja dodania na screenie poniżej:

  -Tak wyglądają dodane slajdy na stronie głównej:

  -Nasza strona jest już gotowa. Materiał przedstawiony umożliwia wstępne dostosowanie strony WWW do własnych potrzeb. W razie pytań o inne funkcje strony WWW, a także pytań technicznych, zapraszamy do kontaktu na nasz adres e-mail lub telefon.

   

 • Konfigurowanie lokalizacji zapisu załączników (dysk google)

  Aby skonfigurować domyślną lokalizację zapisu załączników należy wejść w zakładkę Ustawienia/Zaawansowane/Załączniki

  Wybieramy odpowiednią lokalizację. W naszym przypadku jest to dysk Google (w przypadku Dropbox oraz Microsoft OneDrive odbywa się to w taki sam sposób).

  Wpisujemy login i hasło po czym zezwalamy na korzystanie z naszych informacji.  Jeżeli wszystkie dane zostaną wpisane poprawnie to otrzymamy informację "Uwierzytelniono"

  Od tej pory po dodaniu załącznika w naszej bzie zostanie on zapisany w ustalonej wcześniej przez nas lokalizacji.

 • Status zgłoszenia serwisowego

  Zmiana statusu zlecenia serwisowego możliwa jest w polu "Status"

 • W jakiej wersji uruchamiają się próbne wersje programów?

  Programy są w pełnej wersji próbnej tzw. Trial działającej przez 45 dni, które zawierają wszystkie cechy programów: Start, PRO, Biznes, MAX. Oznacza to, iż w praktyce testujemy wersję MAX. Aby zobaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami należy zapoznać się z zestawieniem różnic znajdującym się przy produkcie na naszej stronie.

 • Wczytywanie zamienników podczas wystawiania faktury

  Jeżeli chcemy mieć możliwość wczytania zamienników do faktury w przypadku braku stanu danego produktu w pierwszej kolejności musimy je zdefiniować na indeksie produktów.
  Aby tego dokonać musimy skorzystać z modułu Magazyn/Indeks produktów
  Wyszukujemy dany produkt i klikamy Edytuj

  Przechodzimy na zakładkę Zamienniki i dodajmy listę odpowiednich produktów za pomocą opcji Dodaj

  ABY OPCJA DZIAŁAŁA W TEN SPOSÓB MUSZĄ ZOSTAC SPELNIONE 2 WARUNKI!!

  1. W zakładce Ustawienia/Dane o firmie/Sprzedaż i zakup musimy mieć wyłączoną opcję "Zezwalaj na przekraczanie stanów magazynowych"

  2. W zakładce Ustawienia/Zmienne globalne musimy włączyć opcję "Wczytuj zamienniki podczas dodawania do dokumentu w przypadku braku stanów"


  Od tego momentu Podczas dodawania do faktury produktu ze stanem 0 zostanie wyświetlona lista zamienników z której możemy wczytać odpowiedni produkt. • Zarządzanie finansami członków organizacji

  Aby dodać automatyczne składki dla członków organizacji musimy skorzystać z modułu Członkowie organizacji/Zarządzanie finansami.
  Po kliknięciu w Zarządzanie finansami automatycznie pokaże się nowe okno w którym wybieramy Dodaj.

  Ustawiamy parametry składki:

  Tytuł- nazwa pod jaką widoczny będzie wpis u członka
  data operacji- dzień w którym opłata będzie naliczana
  Typ cyklu- np. roczny ( w naszym przypadku opłata będzie naliczana co rok 23 marca)
  Kwota- kwota składki
  Typ reguły:
  *reguła indywidualna (tylko dla jednego rekordu)
  *reguła ogólna (dla wszystkich rekordów w tabeli)- w przypadku wybrania grupy składka będzie naliczana dla wszystkich rekordów w grupie. Jeżeli grupa nie będzie wskazana składka zostanie naliczona dla wszystkich rekordów w bazie
  Grupa składkowa- aby dodać składkę postępujemy zgodnie z instrukcją "Grupy składkowe"

  Po ustawieniu wszystkich parametrów klikamy Zapisz i zamknij


   

 • Zobacz filmy instruktażowe

  Zapraszamy na stronę z filmami instruktażowymi http://www.youtube.com/user/naomisoft#p/u

Asystent 2016

 • Brakuje mi pewnego pola, czy mogę je w jakiś sposób dodać do bazy?

  Tak. Programy Asystent pozwalają na tworzenie własnych pól w tabelach. Wystarczy otworzyć dowolny rekord danej tabeli do edycji, a następnie odszukać zakładki Pola dodatkowe.


  W zakładce tej należy kliknąć prawy klawisz myszy i z menu kontekstowego wybrać Zarządzaj polami dodatkowymi. Pokaże się okno Zarządzaj polami. Za pośrednictwem tego okna można tworzyć i usuwać własne pola.

   
   


  Po zdefiniowaniu własnego pola, będzie się ono wyświetlało w oknie Pola dodatkowe we wszystkich rekordach. Własne pola można wyświetlić na liście rekordów oraz dokonywać wyszukiwania po nich, tak jak po każdym innym polu.

   

 • Czy można zmienić listę kolumn wyświetlanych w danej tabeli?

  Klikając prawy klawisz myszy na liście tytułów tabeli wybieramy Konfiguracja tabeli

   
   
   
   
  W kolejnym oknie mamy możliwość zdefiniowania listy wyświetlanych kolumn.
   
  Asystent pozwala także na zmianę kolejności wyświetlanych kolumn. Wystarczy przycisnąć lewy klawisz myszy na nagłówku danej kolumny, a następnie bez puszczania tego przycisku, przesuwać wybraną kolumnę w nowe miejsce.

 • Czy na programie można pracować w wielu użytkowników online

  Tak, ale do tego wymagana jest wersja Biznes lub Max. Licencje w tych wersjach są sprzedawane na zasadzie aktywnego użytkownika zalogowanego do bazy. System automatycznie kontroluje ilość użytych licencji. Jeżeli liczba licencji zostanie wykorzystana przez użytkowników, system poinformuje o tym użytkownika, który się loguje do systemu.

 • Dlaczego dostępne są dwie metody liczenia - od netto i od brutto?

  Aby zrozumieć problem obliczeń spójrzmy na dwa przykłady:

  Sprzedajemy produkt XX, sztuk 8, w stawce 23%, wychodząc od ceny NETTO 5.36. Wówczas wartość netto wynosi: 5.36*8=42,88. Cena brutto wynosi: 5.36*1.23=6.59. Wartość brutto wynosi: 5.36*1.23*8=52.74. Jak zatem widzimy, obliczenie wartości brutto nie polega na wyliczeniu iloczynu ceny brutto * ilość tylko wyliczane jest od ceny bazowej brutto. W tabeli zebrano zestawienie.

  Liczenie od ceny netto
  Sztuk 8
  Podatek 23%
  Cena NETTO 5.36
  Wartość NETTO 42.88
  Cena BRUTTO 6.59
  Wartość BRUTTO 52.74

  Rozpocznijmy teraz obliczenia wychodząc od ceny brutto - 6.59. Wówczas, wartość brutto wynosi: 6.59*8=52,72, cena netto: 6.59/1.23=5.36, a wartość netto (6.59/1.23)*8=42.86. W tabeli zebrano zestawienie:

  Liczenie od ceny brutto
  Sztuk 8
  Podatek 23%
  Cena BRUTTO 6.59
  Wartość BRUTTO 52.72
  Cena NETTO 5.36
  Wartość NETTO 42.86

  Jak zatem widzimy, w zależności od tego, który rodzaj ceny jest dla nas wyjściowy, występują różnice w wartościach netto i brutto. Różnica jest tym większa, im większa jest liczba sztuk.

  Z uwagi na powyższe, z reguły na fakturach liczonych od cen netto, nie umieszcza się ceny brutto. Licząc natomiast od ceny brutto - nie umieszcza się ceny netto. Gdyby umieściło się na fakturze obie ceny, "na pierwszy rzut oka" widać byłoby, że wartość netto lub wartość brutto nie jest iloczynem odpowiadającej mu ceny i liczby sztuk.

 • Dlaczego program nie wyszukuje prawidłowo po polach tekstowych. Czy można to naprawić?

  Niektóre pola tekstowe (opisowe) pozwalają na redagowanie tekstów i formatowanie ich. Można zatem w tych tekstach stosować pogrubienia, pochylenia, kolory, czcionki itp. Zawartość tych pól zapisywana jest w formacie RTF. Jedną z cech tego formatu jest rozbijanie niektórych wyrazów za pomocą specjalnych kodów. Ma to miejsce głównie w przypadku wyrazów zawierających polskie znaki diakrytyczne. W efekcie owego rozbicia (które nie jest widoczne) wyszukiwanie danego hasła może być nieskuteczne. Aby rozwiązać ten problem należy wyłączyć obsługę pól RTF. W tym celu z menu wybieramy Ustawienia/ Zaawansowane/Zaawansowane. Następnie należy zaznaczyć opcję Wyłącz obsługę pól RTF.

  UWAGA! Po wyłączeniu obsługi pól RTF zawartość tych pól straci formatowanie!

 • Dodawanie kategorii w dokumentach

  Aby dodać kategorie do dokumentu musimy w zakładce Produkty kliknąć w pasek zaznaczony na poniższym zrzucie.

   

  W kolejnym kroku klikamy prawym przyciskiem myszy na obszarze kategorii i klikamy Dodaj

   

   

  W nowym oknie wybieramy Dodaj

   
   
   

  Wprowadzamy nazwę kategorii i klikamy Zastosuj

   

   

  Czynność dodawania kategorii powtarzamy. Jeżeli mamy dodane już wszystkie grupy klikamy OK.

   
   
   
   

 • Dodawanie przypomnienia SMS lub email o kończącym się ubezpieczeniu/przeglądzie technicznym

  Aby dodać przypomnienie o kończącym się ubezpieczeniu musimy wejść w zakładkę Rejestr Pojazdów/Pojazdy i wybrać odpowiednie auto

   

  Przechodzimy na zakładkę Ubezpieczenia i dodajemy rekord ( lub edytujemy już istniejący)

   

  Po uzupełnieniu wszystkich danych wybieramy Przypomnienie

   

  Możemy dodać:

  -przypomnienie w postaci wyskakującego komunikatu w programie (zakładka Podstawowe)

  -przypomnienie SMS (zakładka Przypomnienie SMS i E-mail)

  -przypomnienie email (zakładka Przypomnienie SMS i E-mail)

   

  Dodając przypomnienie w zakładce Podstawowe w polu Opiekun ustalamy dla którego z użytkowników ma wyskoczyć powiadomienie

   
   

  Jeżeli chcemy dodać powiadomienie SMS lub email przechodzimy na kolejną zakładkę i zaznaczamy przypomnienie które ma zostać wysłane.

  Powiadomienie wysłane jest do właściciela pojazdu, a więc w zakładce Właściciel musimy mieć uzupełniony numer telefonu lub adres email (w zależności od przypomnienia).

   

  UWAGA!!
  Aby wysłać powiadomienie SMS musimy mieć wykupiony pakiet kredytów SMS!
  Aby wysłać powiadomienie email musimy mieć skonfigurowaną skrzynkę email w programie Asystent!!

   

  Ustalamy na ile dni przed ma zostać wysłane powiadomienie. 

   

  Uwaga! Dni są liczone od Daty zadania ustawionej w zakładce Podstawowe!!

   
   

  Po wykonaniu powyższych czynności wybieramy Zapisz i zamknij.

   

  Aby dodać powiadomienie o kończącym się przeglądzie postępujemy dokładnie tak samo wybierając Przegląd techniczny zamiast zakładki Ubezpieczenia.

 • Dodawanie szablonów indywidualnych (format .odt)

  Dodawanie indywidualnych szablonów możliwe jest w każdym module programów z serii Asystent.

  Aby dodać taki szablon musimy przejść na zakładkę Szablony dodatkowe, gdzie mamy dostępny spis pól który możemy wykorzystać do stworzenia szablonu.

   

  Otwieramy program, który pozwoli nam na zapisanie pliku w formacie odt

   

  Jeżeli plik został już zapisany to wczytujemy go do programu za pomocą opcji Dodaj

   
   

   

  Szablon będzie dostępny pod opisem jaki wprowadzimy w pole Nazwa 

   

  Po zapisaniu nasze zaświadczenie jest już dostępne po rozwinięciu opcji Drukuj

   
   

  Po wybraniu naszego szablonu zostanie wyświetlony komunikat o poniższej treści.
  Po wybraniu NIE szablon zostanie natychmiast wydrukowany, TAK otworzy nam wcześniej podgląd.

   

 • Generowanie pliku JPK

  Aby wygenerować plik JPK klikamy w zakładkę Baza danych/Eksport

   

  Wskazujemy rodzaj eksportu JPK i klikamy Dalej 

   

   

  W kolejnym kroku musimy wskazać dokładną lokalizację w której ma zostać zapisany plik oraz jego nazwę, po czym wybieramy Zapisz

   

  W kolejnym kroku uzupełniamy wszystkie dane łącznie z numerem NIP naszej firmy i kodem urzędu. Po wybraniu opcji Zapisz i zamknij zostanie wygenerowany i zapisany plik we wskazanej przez nas lokalizacji 

   

 • Import plików InterCars, PolCar, Auto Partner oraz Gordon

  Aby skorzystać z dedykowanego importu plików InterCars, Gordon (faktura i dokument magazynowy) oraz PolCar, Auto Partner (faktura) należy wejść w zakładkę Sprzedaż i zakup/Zakup i kliknąć prawym przyciskiem myszy na liście rekordów po czym wybrać opcję Importuj dane

   
   

  Przechodzimy na zakładkę Dedykowany i wybieramy odpowiedni import (w naszym przypadku jest to Inter Cars (Faktura XML).
  Klikamy Uruchom import.

   
  Wskazujemy odpowiedni plik i wybieramy Otwórz
   
   
  Po zastosowaniu się do powyższych kroków faktura wraz ze wszystkimi danymi została wprowadzona do programu.
   

 • Jak dodać obsługę nowych stawek VAT w programach Asystent?

  Użytkownik ma możliwość samodzielnego definiowania obsługiwanych przez Asystenta stawek VAT. Aby tego dokonać należy: wejśc w moduł "Słowniki", a następnie "Stawki VAT".


  W oknie tym możemy zmodyfikować istniejące stawki na nowe lub wprowadzić zupełnie nowe.

   
   
  Należy jednak pamiętać, że w produktach znajdujących się w magazynie stawki nie ulegną zmianie. Aby szybko je uaktualnić, należy z menu Narzędzia wybrać Narzędzia administracyjne, a następnie "Specjalne" .
   
  Klikając przycisk Zmień stawki VAT sprzedaży na magazynie możemy zmienić stawki na dowolną wartość.
  Uwaga! Korzystając z drukarek fiskalnych, należy pamiętać o dokonaniu w nich modyfikacji (zmiany stawek VAT)!

 • Na jak długo otrzymuję aktualizację i czy są one płatne?

  Aktualizacje do programu otrzymują Państwo na okres 12 miesięcy i są one bezpłatne. W przypadku gdy wyjdzie nowsza seria programów należy wykonać upgrade. Cena upgrade jest zależna od daty kiedy został zakupiony Państwa program lecz nie przekracza ona 50 % ceny wartości programu.

 • Przypomnienie z dowolną treścią

  Aby dodać przypomnienie w formie komunikatu z dowolną treścią wystarczy po wejściu w rekord wybrać opcję Przypomnienie. W oknie które nam się wyświetli ustawiamy datę kiedy przypomnienie ma się wyświetlić oraz wprowadzamy odpowiednią treść.

 • Saldo członków organizacji

  Aby wyświetlić saldo danego członka na głównej liście wystarczy wszystkie opłaty wprowadzać w zakładce Finanse.

  Aby należność członka wchodzimy w moduł Członkowie organizacji/Wszyscy i klikamy dwukrotnie w wybrany rekord.

   


  Przechodzimy na zakładkę Finanse/Dodaj


  Uzupełniamy wszystkie dane po czym zapisujemy rekord dotyczący opłaty.

   
   

  Widzimy, że saldo danego członka uległo zmianie. Wpłaty dokonujemy w ten sam sposób, jednak z pominięciem "-" przy kwocie.

   

  Zaznaczając jedną z opcji możemy wyświetlić członków z saldem dodatnim bądź ujemnym.

   

  Aby sprawdzić ilość członków z wybranym saldem zaznaczamy jeden z rekordów po czym wybieramy na klawiaturze skrót ctrl+A. Po lewej stronie zostanie wyświetlona ilość zaznaczonych rekordów, a więc tym samym ilość osób zalegających z opłatami.

 • W jaki sposób stworzyć grupy wspólne dla wszystkich tabel w programie?

  Programy Asystent pozwalają na grupowanie dowolnych danych. Dla każdej tabeli danych możliwe jest przygotowanie oddzielnej struktury grup.

  Możliwe są zatem inne grupy dla danych kontaktowych, inne dla zaplanowanych zadań, jeszcze inne dla faktur itp. Jest to rozwiązanie domyślne.

  Od wersji 10.10.26 możliwe jest jednak tworzenie grup wspólnych dla wszystkich modułów programu. Wystarczy w tym celu z menu Opcje, wybrac Zaawasowane, a następnie przejść do zakładki Zaawansowane i zaznaczyć opcję Stosuj wspólne grupy dla wszystkich danych.

  Uwaga! Po włączeniu powyższej opcji znikną wszystkie dotychczasowe grupy!

 • W jaki sposób szukać danych po określonych kolumnach?

  Kiedy wpisujemy dowolny tekst w polu Wyszukaj w tabeli, Asystent przeszukuje aktywną tabelę w poszukiwaniu danej frazy. Przeszukiwane są wówczas określone w ustawieniach pola.

   
   

  To, po których polach następuje wyszukiwanie możemy zmienić wciskając w polu Szukaj prawy klawisz myszy i z menu kontekstowego wybierając Szukane pola.
   
   
  Wybierając jednak z tego samego menu opcję Szukanie zaawansowane sprawimy, że poniżej pola Szukaj pojawi się dodatkowy panel, za pośrednictwem którego możemy przeszukiwać tabelę po wybranych kolumnach.
   
   
  Panel wyszukiwania zaawansowanego uzyskamy również klikając w lupę widoczny po lewej stronie od słowa Szukaj.

   

 • Wygląd faktury/ Edycja szablonu

  Jeżeli chcemy dokonać stałych zmian w wydruku faktury musimy skorzystać z zakładki Narzędzia/Edytor Szablonów/Sprzedaż i zakup/ faktura_std.tpl.

  Aby zapisać wprowadzone zmiany klikamy w dwie zielone strzałki dostępne nad edytorem.

   
   

 • Zmiana hasła

  Aby zmienić hasło dla użytkownika  musimy być zalogowani na konto Administratora,  wejść w zakładkę Ustawienia/Użytkownicy/Lista użytkowników
   
   
  Z listy wybieramy użytkownika i klikamy Edytuj
   
   
  wybieramy opcję "zmień hasło"
   

Licencje

 • Adres korespondencyjny

  Aby dodać adres korespondencyjny kontrahenta wystarczy przejść na zakładkę zaznaczoną poniżej.

  Po zapisaniu i wczytaniu danego kontrahenta do dokumentów będą uwzględnione dwa adresy.

 • Czyszczenie konfiguracji tabel

  Jeżeli chcemy przywrócić domyślną widoczność i położenie kolumn w widoku wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwie kolumny i wybrać opcję Zaawansowane/ wyczyść konfigurację tej tabeli.

   

 • Dlaczego warto kupić wersję elektroniczną programu?

  Większość naszych programów można zakupić w dwóch wersjach: elektronicznej i pudełkowej. Wybierając wersję w pudełku, na podany adres wysyłamy kurierem paczkę z pudełkiem, a w nim płytę DVD z programem. W pudełku znajduje się również certyfikat z przydzielonym numerem seryjnym, który trzeba wprowadzić po instalacji programu. W przypadku wersji elektronicznej, na adres pocztowy wysyłamy jedynie fakturę z nadrukowanym numerem seryjnym. Ten sam numer wysyłamy także natychmiast na adres e-mail. Przy tym wariancie, klient powinien pobrać program z naszej strony WWW.

  Zachęcamy bardzo do wybierania wersji elektronicznych. Oto niektóre z zalet tego rozwiązania:

   

  1. Zamówienia realizowane są w ciągu 24 godzin od daty złożenia zamówienia. Jeśli zamówienie dokonane jest w godzinach pracy, realizowane jest niemal natychmiast. W ciągu zatem kilkunastu minut otrzymają Państwo numer seryjny, który pozwoli odblokować program do pełnej wersji. W przypadku wersji pudełkowych, zamówienia realizowane są w ciągu 48 godzin od daty zamówienia, tylko w dni robocze. Nie jest również wysyłany numer seryjny pocztą e-mail.
  2. Jeśli utracicie Państwo z jakiś powodów numer seryjny, zawsze będziecie mogli się zwrócić do nas o jego przesłanie. W przypadku wersji pudełkowych, nie mamy informacji jaki numer został Państwu przydzielony dlatego nie możemy później udzielić takiej informacji.
  3. Wersja elektroniczna jest tańsza!

 • FIFO

  Jeżeli chcemy Ustawić kolejkowanie FIFO musimy skorzystać z zakładki Ustawienia/Dane o firmie/ Sprzedaż i zakup i w polu Typ kolejkowania dokonujemy odpowiedniego wyboru.

   
   
   
   
   

 • Filmy instruktażowe

  Wszystkie nasze filmy instruktażowe dostępne są na https://www.youtube.com/user/naomisoft/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=1

 • Na ilu komputerach mogę zainstalować zakupiony program?

   

   

  Kupując dowolny program z serii Asystent otrzymuje się licencję na jeden uruchomiony program. Aby móc korzystać z programu na więcej niż jednym stanowisku równocześnie, należy zakupić odpowiednią liczbę licencji.

  W przypadku wersji START i PRO licencję można zainstalować tylko na jednym komputerze.

  W przypadku wersji BIZNES i MAX program możemy zainstalować na dowolnie wielu komputerach w naszej firmie, jednakże w tym samym czasie możemy korzystać z tylu programów równocześnie ile mamy wkupionych licencji.

 • Narzut

  Aby zmienić domyślny narzut w programie Asystent wystarczy wejść w zakładkę Ustawiania/Zmienne globalne i zmienić wartość przy odpowiedniej pozycji.

 • Numer zamówienia przychodzącego

  Numer zamówienia zarówno przychodzącego jak i wychodzącego można edytować w zakładce Ustawiania/Symbole automatyczne

   
   

  Aby numeracja zamówień odbywała się automatycznie- bez pomijania numerów Ostatni numer musimy ustawić na taki jaki mamy wygenerowany w systemie.

   
   
   
   

 • Odbudowa cen zakupu na podstawie dokumentu PZ

  Jeżeli na indeksie magazynowym chcemy zaktualizować ceny zakupu do tych znajdujących się na ostatnim dokumencie PZ należy wejść w zakładkę Magazyn/ Indeks produktów.
  Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na liście produktów wybieramy opcję Naprawy/Ustaw ceny zakupu na indeksie z ostatniego PZ (wszystkie produkty)

   

 • Szablon indywidualny

  "Szablon indywidualny" oznacza, że zostały wprowadzone w nim zmiany przez użytkownika.
  W przypadku wprowadzenia zmian indywidualnych mogą nie działać niektóre z ustawień dotyczące wydruków.
  Przywrócić szablon domyślny należy postępować zgodnie z instrukcją Przywracanie domyślnego szablonu dokumentu

 • Aktualizacja walut

  Aby wyłączyć automatyczne aktualizowanie walut należy skorzystać z zakładki Ustawienia/Zaawansowane

   

  Następnie przełączając się na zakłądkę Zaawansowane odznaczamy opcję "Aktualizuj informacje o walutach i stawkach odsetkowych"

 • Asystent Gabinet Lekarski prezentacja programu.

  http://www.youtube.com/watch?v=NVIE8dUcSyQ

 • Asystent Nadzór Maszyn 2015- pobranie i instalacja
 • Asystent Rejestr Umów prezentacja programu

  http://www.youtube.com/watch?v=oNYj8w-OJ9c

 • Asystent Serwis i Reklamacje prezentacja programu

  http://www.youtube.com/watch?v=msHXsVdL2_E

 • Asystent Wypożyczalnia- pierwsze kroki
 • Baza demo

  Do dokładnego przetestowania programów z serii Asystent można wykorzystać częściowo wypełnioną i w pełni funkcjonalną bazę demo.
  Aby ją otworzyć należy kliknąć w zakładkę Baza danych/ otwórz/otwórz bazę i pocztę
   
   
  W oknie otwierania baz danych klikamy w dostępną strzałkę, która znajduje się obok opcji "Przeglądaj" po czym wybieramy "Otwórz bazę demonstracyjną".
   
   

 • Blokowanie dokumentów

  Programy, które posiadają moduł "magazyn" lub "sprzedaż i zakup"
  mają możliwośc zamykania miesiąca/roku poprzez blokowanie dokumentów.
  Aby zablokować dokumenty należy wejść w zakładkę Ustawienia/ Zamykanie dokumentów(blokowanie)
   
  Po pokazniu się nowego okna i kliknięciu przycisku "dodaj"
  wybieramy rodzaj dokumentów jakie chcemy zablokować dla użytkowników oraz okres.
  Możemy zamknąć cały rok lub tylko wybrany miesiąc.
   
   

 • Brak uprawnień do wykonania kopii bezpieczeństwa

  Kiedy chcemy wykonać kopię bezpieczeństwa bazy danych, a nie mamy do tego wystarczających uprawnień,
  należy wejść w zakładkę Ustawienia/Użytkownicy/ Lista uzytkowników.
   
   
   
  Po wybraniu odpowiedniego użtkownika, dla którego chcemy zezwolić na wykonywanie tej czynności, wchodzimy w zakładkę "Wyjątki"
   
   
  Odznaczamy opcję "Zabroń tworzenia/odtwarzania kopii bezpieczeństwa"
   
   
   

 • CEIDG - jak to działa?

  https://www.youtube.com/watch?v=CEf1H-FA38g

 • Częściowa realizacja zamówienia

  Aby wykonać częściową realizację zamówienia, zaznaczamy produkt który ma zostać zrealizowany i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy.

  Wybieramy opcję "Realizuj częściowo"

  Wprowadzamy liczbę sztuk jaka ma zostać zrealizowana (w naszym przypadku 4 z 6 sztuk)

  Na liście produktów w zamówieniu pojawi sie pozycja z 4 sztukami wybranego produktu.

  Zaznaczamy produkty, które chcemy zrealizować, klikamy na nich prawym przyciskiem myszy i wystawiamy odpowiedni dokument ( w naszym przypadku dokument magazynowy).

  Status produktów możemy zmienić na Zrealizowany

 • Częściowa wpłata za fakturę

  http://www.youtube.com/watch?v=H0yJkdbFCc4

 • Czy istnieje możliwość dodawania swoich pozycji do pola status, rodzaj w ubezpieczeniu

  Niestety zarówno w polu status jak i w polu rodzaj nie ma możliwości dodawania swoich pozycji do listy.
   

 • Czy można przypisać ceny do Klienta

  Na tę chwilę programy  z serii Asystent nie posiadają takiej funkcjonalności.

 • Czym jest baza danych?

  Na początku pracy, warto pokrótce przyjrzeć się dokładniej czym w ogóle jest baza danych i jaką rolę pełni we współdziałaniu z Asystentem.**
   
  Spróbujmy zrozumieć działanie bazy danych, na przykładzie wprowadzania do Asystenta danych kontaktowych kontrahentów.
   
  Przykładowo, chcielibyśmy dodać do naszej bazy firmę:
  Meteoryt.pl
  ul. Łomżyńska 18
  12-100 Szczytno
   
  W programie, zawarta jest informacja, że dane, które wprowadzamy w oknie dodawania danych kontaktowych, są zapisane w tabeli 'dk_firmy'.
  Tabela 'dk_firmy', zawiera natomiast kolumny, w których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tych danych.
   
  Dane te, jak już wiemy, zapisują się w utworzonej wcześniej przez Asystenta tabeli dk_firmy. Jednak, aby te dane zapisały się poprawnie, w tabeli muszą istnieć kolumny, które odpowiadają nazwom pól w bazie danych.
  I tak, np. tabela dk_firmy, musi mieć kolumny nazwa, ulica, kod_pocztowy, miejscowość, w których będzie przechowywała dane w powyższym przykładzie dane. Asystent, jest więc "wizualnym pośrednikiem" w komunikacji z bazą danych.
   
  Baza danych, jest to w największym skrócie zbiór tabel i kolumn, w których zapisywane są dane kontrahentów, informacje o fakturach, itd..
   
  W komunikacji z bazą danych, dużą rolę pełnią relacje. To dzięki nim, możemy 'podpiąć' do danego kontrahenta, np. zaplanowane zadanie lub fakturę.
   
  Bazy danych są oczywiście dużo bardziej skomplikowane, jednak na potrzeby podstawowego korzystania z programu, dla części użytkowników, ta wiedza może chociaż nieco rozjaśnić sposób rozumienia i korzystania z programu..
   
  ** Definicje zostały stworzone na potrzeby zrozumienia działania bazy danych z programem Asystent i nie stanowią informacji naukowych.
   
  Więcej informacji:
  >> Czym różni się baza lokalna od zdalnej?
  >> Jak utworzyć lokalną bazę danych?
  >> Jak utworzyć i skonfigurować zdalną bazę danych?
   
   
   

 • Czym się różni baza lokalna od zdalnej?

  Programy Asystent umożliwiają pracę, zarówno na bazach lokalnych jak i zdalnych. Rozpoczynając pracę z programem, możemy mieć wątpliwości, którą z nich wybrać?

   

  >> Co to jest baza danych?

   

  Bazą lokalną, nazywamy taki rodzaj bazy, która przechowuje powiązane tabele i kolumny (czyli nasze dane) w jednym pliku. Jest to plik tworzony na dysku twardym tego komputera (lokalnie), stąd też jej nazwa. Plik z bazą, tworzymy bezpośrednio z menu Asystenta. Taki rodzaj bazy ma jednak pewne właściwości. Nie możemy połączyć się do niej zdalnie, tzn. z innego komputera. Możemy jednak na przykład przenieść plik z bazą (rozszerzenie .baz) i uruchomić go na innym komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie możemy współdzielić pliku z bazą, aby korzystali z niej równocześnie inni użytkownicy.
   

  >> Jak utworzyć lokalną bazę danych?

   

   

  Bazą zdalną, nazywamy taki rodzaj bazy, która przechowuje powiązane tabele i kolumny, za pomocą dodatkowego programu (serwera bazodanowego), który zarządza również całym procesem komunikowania się, czyli wysyłaniem zapytań z naszą bazą danych. Dzięki temu, możemy pracować w sieci równocześnie przez kilku użytkowników. Jednym z najpopularniejszych serwerów bazodanowych jest MySQL. Asystent działa również z innymi, popularnymi serwerami: MSSQL, PostgreSQL, FireBird. 

  Aby pracować na bazie zdalnej, musimy zatem najpierw zainstalować instancję serwera w ramach sieci lokalnej (wtedy również mówimy o bazach zdalnych!), a następnie utworzyć bazę. Drugim, popularniejszym rozwiązaniem jest utworzenie bazy na hostingu, jeżeli oczywiście mamy wykupiony dostęp do hostingu z możliwością tworzenia baz danych. Baza przechowywana na hostingu, umożliwia łączenie się do niej z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do połączenia z Internetem! 

   

  Podsumowując, która baza będzie najlepiej spełniała nasze oczekiwania, wymieńmy ich największe wady i zalety:

   

  Baza lokalna:

  + prosty i błyskawiczny proces tworzenia nowej bazy

  + szybkość działania

  + dane przechowujemy na dysku twardym w komputerze

  + możliwość łatwego przenoszenia na inne nośniki

  -/+ brak automatycznych kopii bezpieczeństwa (możliwość utworzenia harmonogramu dzięki Asystent Backup)

  - brak możliwości pracy na bazie przez kilka osób w jednym czasie

  - brak dostępu do bazy z zewnątrz

   

  Baza zdalna:

  + dostęp z każdego komputera z dostępem do Internetu

  + możliwość pracy przez kilka osób równoczesnie

  + często automatyczne kopie bezpieczeństwa

  - działa wolniej niż baza lokalna

  - brak możliwości pracy bez połączenia z Internetem

   

 • Czyszczenie buforów

  Aby wyczyścić bufory nalezy klknąć prawym przyciskiem myszy w obszar zaznaczony na obrazku
   
   
  Następnie wybrać Narzędzia specjalne/ Wyczyść bufory
   
   

 • Czyszczenie danych magazynowych i sprzedażowych

  http://www.youtube.com/watch?v=7FPnZk1ovEM

 • Definiowanie numeru konta bankowego

  http://www.youtube.com/watch?v=gDWHoTxou5w

 • Dekompletacja produktu

   

   

  Jeżeli na stanie magazynowym posiadamy produkt złożony, który chcemy zdekompletować (w naszym przypadku jest to zestaw komputerowy)

   
  Musimy wejść w moduł produkcja i wybrać opcję Dodaj 

   

   
  Ustawiamy rodzaj na Dekompletacja
   
   
  Po czym dodajemy produkt złożony
   
   
   
   
   
  Ustawiamy ilość jaką chcemy zdekompletować
   
  Status Ustawiamy na zrealizowany po czym klimamy na Zapisz i zamknij
   
  Widzimy, że na indeksie nasz produkt złożony jest dostępny ze stanem 0, natomiast na stan powróciły nam produkty składowe.
   
  Dekompletację możemy wykonać róznież prostszym sposobem bez dodawania zlecenia.
   

 • Dekretacja

  http://www.youtube.com/watch?v=R3O3madENjQ

 • Dekretacja korespondencji

  http://www.youtube.com/watch?v=O074UuDlZUU

 • Dekretacja korespondencji - program Książka Korespondencji

  http://www.youtube.com/watch?v=b5SFaDjb21A

 • Dlaczego na fakturze nie znajduje się data zakończenia dostawy/usługi?

  Dokumenty generowane za pomocą Asystenta są zgodne z wytycznymi ustawy i rozporzędzeń traktujących o tym, co powinna zawierać faktura.
   
  Ze względu na to, że nasi Klienci często zwracają się z pytaniem zadanym w tytule, przygotowaliśmy informacje wyjaśniające.
   
   
   
  Fragment tekstu ustawy z dn. 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Dz.U. 2013 poz. 35 art. 106e ust.1
   
   
   
   
  Zwróćmy uwagę, na zapis "o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury;"
   
   
  1. Interpretując ten przepis, jeżeli data zakończenia usługi/towaru NIE różni się od daty wystawienia faktury, Asystent wyświetla na fakturze JEDNĄ datę, co jest działaniem poprawnym. W tej sytuacji, zgodnie z przepisem, data wystawienia, jest równoczesnie datą zakończenia usługi/towaru. Ilustruje to, poniższa sytuacja:
   
   
   
   
   
  2. W przypadku, jednak gdy dzień zakończenia usługi/towaru różni się, możemy zmienić datę faktycznej sprzedaży/zakończenia usługi towaru, co będzie miało przełożenie na wydruku:
   
   
   
   
  3. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z Krajową Informacją Podatkową, podlegającą Ministerstwu Finansów.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 • Dlaczego nie mogę utworzyć współdzielonej bazy danych, bezpośrednio z Asystenta?

  Niektórzy, początkujący użytkownicy, błędnie tworzą bazę danych bezpośrednio z poziomu programu, współdzieląc katalog, gdzie znajduje się baza. Jest to nieprawidłowe działanie, które może powodować błędy np. SQL Logic Error. Lokalna baza ma zastosowanie tylko wtedy, gdy równocześnie pracuje jeden użytkownik!

   

  W momencie tworzenia bazy danych z poziomu Asystenta tj.:

   

  Baza danych -> Nowa baza danych,

  za pomocą SQLite, Asystent tworzy lokalny plik bazy danych.

   

  W tej sytuacji, nie możemy łączyć się do tej bazy danych w kilku użytkowników, ponieważ ten rodzaj bazy nie jest przystosowany do takiej pracy.

   

   

  Jeżeli chcesz, aby Asystent umożliwiał pracę z kilku komputerów, zapoznaj się z:

   

  >> Instalacja serwera bazodanowego MariaDB.

 • Dlaczego przy wystawieniu rachunku, pojawia się napis "Faktura"?

  Od 1 stycznia 2014r., przedsiębiorcy, którzy nie podlegają opodatkowaniu są zobowiązani do wystawienia faktur zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dn. 3 grudnia 2013r., w sprawie wystawiania faktur.
   
   
  1. Fragment rozporządzenia z dn. 3 grudnia 2013r. w sprawie wystawienia faktur, na podstawie art. 106o–106q ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm usług. Dz.U. 2013 poz. 35 art. 106e ust.
   
   
   
  2. Aby wystawić w Asystencie fakturę (dawny rachunek), przechodzimy kolejno do zakładek:
   
  - Sprzedaż i zakup -> Dodaj [INS]
   
  - W oknie dodawania dokumentu sprzedaży (rys.) wybieramy "Rachunek", a następnie wypełniamy kolejne pozycje zgodnie z rozporządzeniem.
   
  - Tak przygotowana faktura, będzie prawidłowo wystawionym dokumentem przez podmioty zwolnione z podatku VAT.
   
   
   
   
   
   
    

 • Do wiadomości DW, Ukryte do wiadomości UDW

  Jeżeli chcemy wysłać wiadomość z DW lub UDW, nalezy w oknie nowej wiadomości wybrać zakładkę Opcje/ wszystkie nagłówki
   
   

 • Dodanie nowego oddziału

  http://www.youtube.com/watch?v=3s6bNGfhX_8

 • Dodanie nowego użytkownika
 • Dodanie produktu z poziomu indeksu magazynowego

  http://www.youtube.com/watch?v=HamSg5DwSRM

 • Dodanie swojej podstrony w sklepie

  http://www.youtube.com/watch?v=9vzxBTsJc6Q

 • Dodanie ubezpieczenia
 • Dodanie wpisu do Książki Korespondencji

  http://www.youtube.com/watch?v=5zx3xfhMjq8

 • Dodanie zmiana slajdu sklepu

  http://www.youtube.com/watch?v=edDaKNZqy2k

 • Dodawanie banera do Sklepu Internetowego

  http://www.youtube.com/watch?v=eSVQt4aa72A

 • Dodawanie dowolnego rekordu

  http://www.youtube.com/watch?v=uxwlxVXOf3o

 • Dodawanie form płatności i dostawy

  http://www.youtube.com/watch?v=d-4_6MsXAu4

 • Dodawanie kontaktu - film instruktażowy CRM

  http://www.youtube.com/watch?v=FlJ4qwx_rtA

 • Dodawanie linków do opisów produktów w sklepie internetowym

  http://www.youtube.com/watch?v=PymXsSiy1vw

 • Dodawanie logo do faktury w programie Asystent

  Aby wydrukować logo na fakturze należy dodać je w zakładce Ustawienia/Dane o firmie/Logo
   
   

 • Dodawanie nowego magazynu w programie Asystent

  http://www.youtube.com/watch?v=lI97wQUU1Xw

 • Dodawanie nowych oznaczeń rekordów

  http://www.youtube.com/watch?v=O8zS_hypzLo

 • Dodawanie przypomnień cyklicznych

  Aby dodać przypomnienie cykliczne, należy spośród dostępnych ikonek w górnym pasku wybrać tą odpowiedzialną za powiadomienia, a następnie opcję "Zobacz wszystkie"
   
   
  Przechodzimy na zakładkę "Lista przypomnień" i wybieramy Dodaj
   
   
  Ustawiamy przypomnienie czyli wprowadzamy tytuł, typ cyklu(jak często ma się pojawiać przypomnienie), datę najbliższego przypomnienia oraz opiekuna, czyli osobę dla której przypomnienie ma się pojawiać i zapisujemy (Zapisz i zamknij).
   
   
  Po zapisaniu na liście widzimy ile dni pozostało do najbliższego przypomnienia.
   

 • Dodawanie przypomnienia do danych kontaktowych
 • Dodawanie towarzystwa ubezpieczeniowego

  Jeżeli chcemy wyszukać towarzystwo ubezpieczeniowe w trakcie dodawania rekordu
   
  Należy wcześniej je dodać w zakłade Dane kontaktowe/Towarzystwa ubezpieczeniowe
   

 • dodawanie typu ubezpieczeń

  Aby dodać typ ubezpieczenia do listy
   
  należy skorzystać z modułu Słowniki/typy ubezpieczeń
   

 • Dodawanie zgłoszenia serwisowego w module serwis i reklamcje

  http://www.youtube.com/watch?v=Ev3E6JaJ9kk

 • Dodoawanie wielu magazynów
 • Dodowanie wielu kont bankowych
 • Dokument magazynowy MM

  http://www.youtube.com/watch?v=R5c82EPyf4E

 • Dopełnienie numeracji zerami na dokumentach
 • Doładowanie konta SMS

  Aby doładować konto SMS w pierwszej kolejności należy zalogować się na naszej stronie https://meteoryt.pl

  1. Po zalogowaniu się do konta na naszej stronie należy wejść w zakładkę MOJE KONTO-> SMS


  3. Wybieramy opcje DOŁADUJ KONTO


  4. Następnie wybieramy odpowiedni pakiet SMS, po czym zostaniemy przekierowani na panel płatności.  5. Wchodzimy w zakładkę STAN KONTA i sprawdzamy czy konto zostało doładowane   

 • Drukowanie dokumentu z listy rekordow

  http://www.youtube.com/watch?v=O_1cpg4twNA

 • Drukowanie faktury z oznaczeniem- KOPIA/ORYGINAŁ/DUPLIKAT

  Aby wydrukować fakturę z dopiskiem Kopia/Oryginał należy juz na podglądzie wydruku zaznaczyć odpowiednie opcje.

   

 • Drukowanie kopert i etykiet

  Aby wydrukować koperty lub etykiety w pierwszej kolejności musi być skonfigurowana drukarka.
  Po tych czynnościach możemy przejść do drukowania kopert/ etykiet.

  1. Pierwszym sposobem jest drukowanie bezpośrednio z listy danych kontaktowych.
  Na danym kontrahencie wybieramy prawy przycisk myszy -> Drukowanie kopert i etykiet-> Drukowanie koperty/ etykiety ->  Następnie wybieramy wymiary
  2. Drugim sposobem jest bezpośrednio wejście w dane kontrahenta i następnie wybranie opcji DRUKUJ KOPERTĘ

   

 • Drukowanie kopert i etykiet

  http://www.youtube.com/watch?v=dHt-MR3CNP0

 • Drukowanie logo na kopertach

  Aby wydrukować logo na kopercie należy dodać je w zakładce Ustawienia/Dane o firmie/Logo,
  a następnie w zakładce Ustawienia/Zaawansowane/Drukowanie zaznaczyć opcję "drukuj logo firmy na kopercie"
   
   

 • Drukowanie wielu faktur równocześnie

  Jeżeli chcemy wydrukować kilka faktur jednocześnie należy zaznaczyć je na liście rekordów (przytrzymując lewy przycisk Ctrl i zaznaczając je myszką), a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na zaznaczonych dokumentach i wybrać opcję