• Dział sprzedaży
  • tel. 89 623 26 22

Uważasz się za profesjonalnego Agenta Ubezpieczeń? Sprawdź czy słusznieProgram dla Agencji Ubezpieczeń.
Uważasz się za profesjonalnego Agenta Ubezpieczeń?
Sprawdź czy słusznie.

Praca Agenta Ubezpieczeniowego opiera się głownie na współpracy z klientem. Należy utrzymywać stały kontakt z klientem, przedstawiać korzystne oferty, pilnować wielu terminów oraz trzymać porządek we wszelkiej dokumentacji. To ogromna odpowiedzialność dbać o zabezpieczenie majątkowe wielu ludzi jednocześnie. Każda pomyłka może się okazać krytycznym ciosem wymierzonym w portfel zarówno Twój, jak i Twojego klienta. Może pociągnąć za sobą również konsekwencje prawne..

Pracując jako Agent Ubezpieczeń można napotkać wiele utrudnień odbijających się bezpośrednio na wydajności. Elementy pracy agentów ubezpieczeniowych, które sprawiają najwięcej problemów to:

1. Pilnowanie terminów usług
Jedną z najczęściej spotykanych sytuacji jest przegapienie upływu terminu wykupionej przez klienta usługi. Problem ten występuje zwłaszcza w przypadku dużej ilości klientów. Skutkiem takiego niedbalstwa jest utrata części z nich oraz wstrzymanie zdobywania nowych. O spadku zysków mówi to samo przez się.

2. Archiwizacja i segregacja dokumentacji
Zdarzyło Ci się zawieruszyć gdzieś teczkę klienta akurat w momencie gdy była najbardziej potrzebna? Jeżeli nie to na pewno, może nawet lada dzień, znajdziesz się w takiej sytuacji. W ten sposób można stracić wiele uznania i zaufania klientów, mnóstwo czasu obojga stron oraz sporo pieniędzy – również obustronnie – twoich i klienta.

3. Gromadzenie i wykorzystywanie informacji o klientach
Zapisujesz wszelkie informacje o swoich klientach, by korzystając z nich potem podnieść wydajność i zarobki firmy? Jeżeli nie – warto spróbować. Dzięki informacjom m.in. o rodzaju działalności jaką prowadzi klient, planach na przyszłość czy nawet stanie jego samochodu – nie przegapisz okazji na kolejny zysk. W tej kwestii największy problem sprawiają stosy papieru nieadekwatne do ilości zapisanych na nich informacji. Wertowanie tego bałaganu to ogromna strata czasu.

4. Odzyskiwanie utraconych danych
Jeżeli przechowujesz wszystkie dane w formie papierowej i zostaną zniszczone – nie odzyskasz ich, przy czym papier jest skrajnie podatny na uszkodzenia każdego typu. Jakie mogą być skutki bezpowrotnej utraty danych? Zastanów się chwilę i przejdź dalej..

Aby pozbyć się zdecydowanej większości problemów utrudniających pracę Agenta Ubezpieczeniowego wystarczy zainwestować w specjalistyczne oprogramowanie komputerowe przystosowane dla takich właśnie firm. Odpowiednie programy komputerowe wyręczą Cię z większości czynności sprawiających kłopoty. Wykonując zaledwie kilka kliknięć uzyskasz dostęp do pełnej historii przebiegu obsługi każdego z twoich klientów. Specjalne pola komentarzy to idealne miejsce na gromadzenie dodatkowych informacji o klientach, które wykorzystasz później do podniesienia poziomu współpracy. Oprogramowanie komputerowe pomoże Ci również zabezpieczyć swoje dane przed utraceniem, dzięki cyklicznie tworzonym kopiom bezpieczeństwa bazy danych.

Za pomocą intuicyjnie modyfikowalnych okien programu dostosujesz jego układ i wygląd do własnych potrzeb. Najpotrzebniejsze funkcje i narzędzia na wyciągnięcie ręki to element drastycznie zwiększający wydajność każdej pracy, nie tylko agencji ubezpieczeniowej. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy.

Na rynku internetowym znaleźć można wiele różniących się od siebie programów. Część z nich to systemy profesjonalne, wyposażone we wszystkie potrzebne agentowi ubezpieczeniowemu narzędzia, by w pełni wydajnie prowadzić działalność. Reszta to amatorskie, okrojone i mało wydajne programy (najczęściej darmowe), które mimo iż nieznacznie zwiększają wydajność pracy – nie są warte zachodu i ryzyka.

Jakie ryzyko? Otóż oprogramowanie komputerowe niskiej jakości może narazić użytkownika na utratę bazy danych. Jest to bardzo czarny scenariusz, zwłaszcza gdy wydarzy się w najmniej oczekiwanym momencie. Najczęściej skutkuje to ogromną stratą czasu na odzyskiwanie informacji, za czym podąża równie ogromna strata pieniędzy – bo czas, to pieniądz. W ostateczności, utrata bazy danych może nawet poprzedzać upadek firmy. Przerażająca wizja, lecz nie jest to jedyna problemowa sytuacja, którą może spowodować oprogramowanie niskiej jakości. Całe szczęście, pozostałe są mniej destrukcyjne wobec twojej firmy, choć wciąż bardzo istotne. Dla przykładu, problemowa może być również kwestia braku możliwości modyfikacji układu i wyglądu okien narzędzi oraz ogólnego interfejsu. Można to porównać do skrzynki z narzędziami. Wyobraź sobie najprostszą sytuację – wbijanie gwoździa w ścianę. Otwierasz skrzynkę z narzędziami w poszukiwaniu młotka i gwoździ, po czym okazuje się, że młotek jest na samym dnie 5-cio poziomowej skrzynki, a gwoździe przeoczyłeś gdzieś po drodze. Czysta strata czasu i sporo nerwów. Teraz – nie zmieniając układu narzędzi - przybij tyle gwoździ, by wystarczyło Ci na powieszenie ramek do całego albumu zdjęć rodzinnych – odkładając narzędzia na swoje miejsce po każdej z nich. Powtarzaj czynność całymi dniami, miesiącami..

Zastanów się dobrze czy chcesz takiego losu dla siebie. Chcąc znacznie poprawić wydajność firmy i zwiększyć zysk zainwestuj w profesjonalne oprogramowanie komputerowe dla firm. Z pomocą zaawansowanego oprogramowania awansujesz swoją działalność na wyższy poziom, zwiększysz wydajność, oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić Ci jednego z godnych zaufania kandydatów wśród profesjonalnego oprogramowania dla firm – Asystent Agent Ubezpieczeń. Czytałeś artykuł, wiesz już co zyskasz, zabierz się za testowanie! Udostępniamy 30 dni w pełni darmowego okresu testowego dla każdego z naszych produktów. Opanuj Asystenta i odczuj czysty zysk, jaki przynosi pełen profesjonalizm – standard oprogramowania firmy Meteoryt.

 

Pierwszy krok do pracy z Asystentem Agent Ubezpieczeń
Pobierz program i testuj przez 30 dni za darmo. W trakcie testów kontaktuj się z naszymi konsultantami i zadawaj pytania. Kliknij tutaj aby pobrać http://meteoryt.pl/Asystent_Agent_Ubezpieczen-k80.html

 

 
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz
(89) 623 26 22 pon-pt 8.00-16.00

 

 


Dział obsługi klienta
Oddział w Szczytnie:
ul. Łomżyńska 18
12-100 Szczytno

 
tel.  +48 89 623 26 22
e-mail: kontakt@meteoryt.pl
pracujemy pn - pt
8:00 - 16:00
 
Wpis do Rejestru Przedsiębiorców KRS w Sądzie Rejonowym w Olsztynie KRS nr 0000676644
Kapitał zakładowy: 2 100 000 zł
REGON: 367213266
 

Meteoryt Sp. z o.o.
Łomżyńska 18
12-100 Szczytno
NIP: 745 184 82 85
 

NUMER KONTA: MBANK
54 1140 2004 0000 3902 7687 6720

Głównym produktem firmy Meteoryt jest oprogramowanie dla firm o nazwie Asystent w wersji Desktop oraz Chmura. Od 2005 roku tworzymy oraz zajmujemy się dystrybucją programów dla wielu branż. Obecnie w ofercie Meteoryt.pl znajduje się ponad 80 tytułów programów.

Nasze serwisy:

Copyright © 2022 Meteoryt
Zapytaj o ofertę